DOBOT MAGICIAN NEDİR?

Dobot Magician STEAM eğitimi için tasarlanmış çok fonksiyonlu akıllı robotik kol platformudur. 3 boyutlu baskı, lazer engraving, yazı yazma, resim yapma gibi birçok farklı özelliği de içinde barındırır.Aynı zamanda grafik programlama ve değişebilir başlıkları sayesinde arduino platformuyla tam uyumlu çalışır. Yaratıcılığınızı ve geliştirme tutkunuzu geliştirmek için kullanabileceğiniz gibi örnek uygulamalar ve zengin müfredat, ders içeriği ile donanım geliştirme, kodlama ve otomasyon sistemleri hakkında bilgi sahibi olmanızı da sağlar.

3D Baskı

Dobot Magician, 3D baskı modelleri için hassas bir yazdırma özelliğine sahiptir ve piyasadaki diğer birçok 3D yazıcıyla karşılaştırılabilir. DobotMagician, Repetier Host, Cura ve Pronterface gibi açık kaynaklı 3D baskı yazılımları ile uyumlu bir şekilde çalışır.

Çoklu Robot İşbirliği

Birden çok Dobot Magicianı aynı anda WIFI bağlantısı veya her iki makineyi harici bir panele bağlayarak kontrol edebilirsiniz. Bu sadece cihazların kontrolünü değil aynı zamanda işletim ve kalibrasyonda verimliliği artırır.

Blok Kodlama

DobotBlockly, Google’ın açık kaynaklı Google Blockly platformuna dayanan DobotMagician için geliştirilmiş görsel bir programlama ortamıdır. DobotBlockly’dekod bloklarını bir araya getirerek kodlama yapabilirsiniz. Ayrıca DobotMagician için özel API’yi entegre ederek,bunları hemen kullanabilirsiniz. Ek olarak android ve ios uygulamaları üzerinden robotunuzu kontrol edebilirsiniz.

Lazer Gravür

DobotMagician sadece çizgileri, yazıları değil, aynı zamanda gölgeler ile birlikte resimlerinizide çizebilir. Güçlü lazer başlığı sayesinde deri ve ahşap gibi daha sert malzemeler üzerinde gravür yapabilmektedir

Yazı Yazma ve Resim Yapma

Yüksek hassasiyet ve kararlılığı ile DobotMagician keskin çizgileri rahatlıkla çizebilir. DobotStudio ile resmin boyutunu ve konumunu özelleştirebileceğiniz gibi yaratıcılığınızla tasarladığınız çizim, resim ve yazılarınızı da kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Joystick Kontrol

Dobot’u kod yazıp yönetebileceğiniz gibi joystick ile de kullanabilirsiniz. Bu sayede öğrencilerinizin el-göz koordinasyonlarını geliştirmede yardımcı olabilirsiniz.

Dobot Magician’ın eşsiz tasarımı sayesinde kutusundan çıkarıp herhangi bir montaj yapmadan Plug and Play özelliği ile direkt kullanabilirsiniz.

Dobot Magician, Sabancı Üniversitesi, Tsinghua Üniversitesi, Shandong Üniversitesi, Sydney Üniversitesi gibi birçok kurumda kullanılmaktadır. Volkswagen, Alibaba, Tencent gibi birçok şirket DOBOT Magician ile çeşitli projeler yapmıştır.

Hem donanım tasarımında hem de yazılım uygulamasında iyi bir performansa sahip olan DOBOT Magician, CES 2018 Yenilik Ödülü, IF DESIGN AWARD 2018, Red Dot Tasarım Ödülü 2018 ve 2017 Red Star Tasarım Ödülü’nü kazandı.

YÜKSEK KALİFİKASYON STANDARTLARI

DOBOT Magician, CE, RoHS, ERP, FCC, KC, PSE, TELEC vb. gibi uluslararası standartlara uyar.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN DOBOTTURKIYE.COM'U ZİYARET EDİN

DOBOT MOOZ MODELİNİ İNCELEDİNİZ Mİ?

YUKARI
X