MAKER EĞİTMEN EĞİTİMİ

Okullarınızda Maker hareketini başlatmak mı istiyorsunuz? Nereden başlayacağınız konusunda bir fikriniz yok mu? Bir şeyler yapmaya başladınız ama daha fazlasına mı ihtiyacınız var? Maker Öğrenci eğitim merkezi olmak veya maker eğitimleri organize ederek kendinize yeni bir kariyer mi planlıyorsunuz? EducatAkademi (ETUSP) Maker Öğretmen sertifika programı okullarında düşük bütçeli projeler gerçekleştirmek isteyen, ulusal-uluslarası yarışmalara katılmak isteyen, kişisel veya çalıştığı kurumda MakerÖğrenci eğitimi açmak isteyenlerin ihtiyaçları dikkate alınarak organize ediliyor. Bu eğitimde kendi okulunda öğrencilerine bu eğitimi veren, ulusal uluslarası bir çok yarışmada derece almış ve alanında öne çıkan eğitmenlerimiz ile birlikte bu süreçleri birlikte öğreneceğiz.

2014 yılında ilk MakerÖğretmen’e başladığımızda amacımız bir topluluk oluşturmaktı. Bu topluluk birbirine maker müfredatı paylaşsın, projelerde birbirine destek olsun, kendi okuluna öğretmen alımı olduğunda diğer Makeröğretmen’lere öncelik versin ve okullarda yapılan maker festivali & bilim şenliklerinde diğer Makeröğretmen’lerin katılımı ile büyük organizasyonlar yapılsın istedik. Bunu büyük ölçüde başardığımız için mutluyuz.

Seçkin eğitmenler yaşam boyu öğrenenlerdir. Sizi Türkiye’de eğitim teknolojilerine yön veren gruplardan biri olan EduCat (ETUSP) topluluğunun bir parçası olarak görmek için eğitimlerimize bekliyoruz.

Eğitim İçeriği

Eğitim 4 bölümden oluşmaktadır. ilk bölümde Temel Elektroniğe Giriş yaparak temel elektronik becerilerin kazandırılması hedeflenmektedir. ikinci bölümde Arduino programlama öğreneceğiz ve belirlediğimiz projeleri yapmaya başlayacağız. Üçüncü bölümde mekanik yapı ve 3D tasarım öğreneceğiz. Projeler için tasarladığınız mekanik aksam ve parçaların 3D yazıcıda çıkarmaya başlayacağız aynı zamanda elekronik ekipmanlarla montajını bu bölümde tamamlayacağız

Eğitime Kimler Katılmalı?

Bu eğitime her branştan öğretmen veya Maker eğitimi vermek isteyen herkes katılabilir. Eğitim için teknik bilgiye sahip olmanız veya öğretmen olmanız gerekmemektedir. Bu eğitimden amacımız her öğretmenin maker hareketi içinde bir şeyler üretebileceğini, okullarında maker hareketini başlatabileceğini ve öğrencilerine yarışmalarda rehberlik yapmasını sağlamaktır. Eğitim projelere yönelik yapılacağı için bazı öğretmenler basit bir proje yaparken diğer öğretmenler daha karmaşık projeler yapabilirler.

MakerÖğretmen hakkında detaylı bilgi almak için www.makerogretmen.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

YUKARI
X