BASİT

Kolayca tak çıkar yapılabilen 850’den fazla tasarım parçasının arka planında Scratch benzeri Sürükle - bırak kod yapısıyla öğrenciler hemen uyum sağlar.

ESNEK

Yapım klavuzu bulunan 10 farklı robot tasarımının yanında hayalindeki tasarımı yapmak çok kolay. Daha fazla parça mı istiyorsun? Sizler için hazırlanan 3D modellerinden baskı alıp hemen kullanmaya başla.

GÜÇLÜ

Carnegie Mellon Robotics Academy tarafından hazırlanan VEX IQ Ürünüyle Programlama Müfredat Kitabı, Akademisyen ve öğretmenlerden oluşan ekiple birlikte VEX Robotics Türkiye tarafından hazırlanan Robotik Müfredatı, Yıllık Ünitelendirilmiş (ders planları içeren) Müfredat ve STEM Ders İçi Etkinlik Müfredatı ve yaz kampı etkinlik kitapçığı Türkçe ve ücretsiz olarak ürünle beraber gelir.

İhtiyacınız Olan Herşey Eksiksiz Tek Bir Set içinde !

Bir Süper Kit satın alarak 850’nin üzerinde parçadan oluşan VEX IQ setine sahip olursunuz. Bu set içinde: 4 adet motor, 1 adet ivme sensörü (Gyro Sensor), 1 adet renk sensörü (Color Sensor), 1 adet mesafe sensörü (Ultrasonic Range Sensor), 2 adet tampon anahtar (Bumper Switch), 2 adet dokunmatik led sensörü (TouchLED Sensor), 1 adet beyin ,1 adet joystik kumanda, 850 adet kolay birleştirilebilir parça, 1 adet Clawbot yapım kılavuzu, adaptör, pil ve kablolar bulunmaktadır.

VEX IQ ile robot teknolojisinin potansiyelini açığa çıkarın!

Robotik bilimi ile başlayan VEX Robotics müfredatı, mühendislik tasarım süreçleri içinde öğrenci ve öğretmenlere üretim yapmanın temellerini anlatıyor. STEM projesi ile zenginleştirdiğiniz robotlarınızı, eğitimin bir parçası olan turnuvalarda, uluslarası (40dan fazla ülke) takımlarla birlikte test edin, paylaşın, eğlenin.

Zengin Ücretsiz Müfredat İçeriği

Carnegie Mellon VEX IQ Müfredatı

Carnegie Mellon Robotics Academy tarafından VEX IQ Ürünüyle Programlama müfredat kitabı öğretmenler için özel olarak hazırlanmıştır. Çeşitli görevler ve projeler verilerek hazırlanan bu müfredatta dataylı kodlama örnekleri bulunmaktadır. Bu kaynak Türkçeleştirilmektedir.

VEX IQ Müfredatı

VEX IQ Müfredatı, ilk ve ortaokul öğrencileri için VEX IQ platformunun bir parçası olarak geliştirilmiştir. Müfredat sırayla, parçalara ayrılmış olarak veya bağımsız dersler olarak kullanılabilen on iki esnek öğretim birimi sunar.

Yıllık VEX IQ Müfredatı

Türkiye için hazırlanmış, ilkokul ve ortaokul düzeyinde 36 haftadan oluşan ünitelendirilmiş yıllık plan ve her hafta yapılacak olan etkinlik sunumlarını içeren müfredattır. Her bir dersin kodları hafta hafta paylaşılmakta ve kodlar sürekli güncellenmektedir. Öğretmenler yıllık planları takip ederek, hafta hafta 1 yıl boyunca izleyecekleri eğitimin krokisini kolayca çizebilmektedir.

STEM Etkinlik Müfredatı

Eğitim uzmanlarımız ve akademisyenler tarafından VEX IQ ürünüyle Matematik ve Fen derslerinde ders içi etkinlikler yapmak için hazırlanmıştır. Bu müfredat sayesinde STEM mantığıyla ders içinde VEX IQ ile yapılabilecek uygulamalar detaylı olarak anlatılmakta ve etkinlikte uygulaması yaptırılacak kodlar verilmektedir. Müfredat yıllık olarak güncellenmektedir.

SINIRSIZ YARATICILIK!

VEX IQ Starter kitleri ve ya Süper Kit’leri ile 850’nin üzerinde parçaya sahip olursunuz. İster kutu içinden çıkan ilk kılavuzla Clawbot’unuzu tasarlar, isterseniz indirilebilir diğer kılavuzlardan farklı robotlar inşa edebilirsiniz. Bu kılavuzlar dışında kendi özgün tasarımınızı oluşturabilir, kitlerin içeriğine göre kodlama gerektirmeden kontrol edebilir ve ya kodlayarak otonom hareket etmesini sağlayabilirsiniz.

Birleştirme Klavuzları için VEX Robotics sayfasına göz atabilirsiniz. 

DÜNYA ÇAPINDA YARIŞMALARA HAZIRLANIN!

Ülkemizde 15’den fazla turnuvaya, dünyada 50’den fazla ülkede düzenlenen turnuvalara ücretsiz katılabilirsiniz. VEX Robotics turnuvaları, sonuç değil, eğitimin bir parçası olarak kurgulanmıştır. Eğitim sürecinde üzerinde durulan “Mühendislik tasarım süreçleri”’nin son iki basamağı olan “Protitipini yap - Test” bölümünü turnuva süreci içinde mentörleri ile birlikte değerlendiren VEX Takımları, hedefe en yakın robotlarını tasarlamak için sene boyunca çalışırlar.

VEX IQ ile3 adımda çalıştır

Bütün kitlerde yer alan yapı kılavuzu ve programlama yazılımı ile, ilk Clawbot IQ’ nuzu bir kaç saat içinde tamamlayabilirsiniz.

KODLAMA

Hayalindeki robotu planla, ihtiyaçlarını belirle.

TASARIM

Hayalindeki robotu dilediğin şekilde oluştur.

ÜRÜN

VEX IQ ile hızlıca hazırladığın robotun ile hayal dünyanı geliştir.

LİSE ROBOTİK EĞİTİMİNDE DEVRİM! VEX V5 LİSE VE ÜNİVERSİTE EĞİTİM SETLERİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN.
Üreten nesiller için STEM, STEM için VEX Robotics
YUKARI
X